Zapytaj lekarza

1 , 0 2 9 , 4 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Olej z czarnuszki a ochrona przed rakiem trzustki

Prosze mi powiedziec czy to prawda ze stosowanie oleju z czarnuszki siewnej zapobiega powstawaniu raka trzustki?Ostatnio duzo czytalam o tym w internecie.
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Mgr Joanna Szmitka-Ĺuszczyk
Mgr Joanna Szmitka-Ĺuszczyk Dietetyk

Witam ciepło. Nasz styl odżywiania, nasza dieta i nasze nawyki żywieniowe niewątpliwie odzwierciedlają się na naszym zdrowiu. Profilaktyka jak i leczenie wielu schorzeń sprowadza się do właściwego odżywiania. Do tych schorzeń zaliczamy również niektóre nowotwory. Ale niestety nie jest to 100% gwarancja uniknięcia choroby, bądź jej całkowitego wyleczenia. Właściwe postępowanie żywieniowe to porządny i konkretny fundament w trosce i dążeniu do zdrowia. Rozwój nowotworów ma bardzo złożony mechanizm, cały przebieg i patomechanizm choroby jest trudny. Czrnuszka ma szereg właściwości pro-zdrowotnych, jednakże powiedzenie, że ustrzeże przed nowotworem trzustki jest powiedziane zbyt na wyrost. W literaturze medycznej i wśród najnowszych publikacji, nie ma żadnych danych potwierdzających tę informację. Warto włączać do codziennych jadłospisów produkty, które wykazują dobre i korzystne działanie na nasz organizm. Niemniej jednak należy tak zbilansować dietę, że nie liczyć jedynie na cudowną - lecz nieudokumentowaną - moc czarnuszki. Warto zrezygnować z nałogów, włączyć ruch , odstawić produkty wysoko przetworzone. Pozdrawiam ciepło. Asia Szmitka Łuszczyk mgr farmacji i dietetyk

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy