Dlaczego mam ten ciągły świąd stopy?

Od około miesiąca swędzą mnie stopy, ale nie podeszwa tylko góra. Nie widzę żadnych zmian, które wyglądają na grzybicę. Nie swędzi cały czas, tylko co jakiś czas zazwyczaj po kąpieli. Czytałem, że to może być objaw raka trzustki, wydaje mi się to trochę naciągane, ale dla własnego spokoju wolę spytać.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

świąd stopy może mieć wiele przyczyn, do których należą w szczególności: nadmiernie sucha skóra, reakcja alergiczna, grzybica, czy neuropatia (uszkodzenie nerwów).

Co do obaw o nowotwór trzustki, to nie powinien Pan brać tego pod uwagę. Jeżeli nie występują symptomy, takie jak: nadmierna utrata wagi, bóle brzucha, żółtaczka lub inne problemy żołądkowe, to nie ma żadnych powodów do niepokoju.

Jeżeli problem jest uciążliwy, zalecamy kontakt z dermatologiem. Może Pan też sprawdzić, czy nie jest to reakcja alergiczna np. na nowy płyn do kąpieli lub proszek do prania.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/swedzenie-stop

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.