Opalanie przy endometriozie

Mam stwierdzoną endometriozę 4 stopnia,jestem po laparoskopi.Aktualnie przyjmuję lek visaan. Niestety od wielu lat walczę rownież z nerwicą lękową. Okres jesienny i zimowy nie wpływa dobrze na moje samopoczucie, z utęsknieniem czekam na cieplejsze miesiące i słońce. Czy można opalać się przy endometriozie? Ewentualnie korzystać od czasu do czasu z solarium?

Być może to wina systemu, że to pytanie trafiło do psychologa, ale należy je ewidentnie zadać lekarzowi, a najlepiej lekarzowi prowadzącemu Pani leczenie. W końcu on powinien najlepiej znać Pani sytuację. Pozdrawiam

A może fototerapia byłaby rozwiązaniem? Szczególnie, że ta forma pomocy zwykle odbywa się w ośrodkach terapeutycznych, gdzie ma Pani zapewniona konsultacje psychiatryczną (lekarską) i psychologiczną w razie potrzeby.