Jak radzić sobie z jesiennym przygnębieniem i rozdrażnieniem?

Witam! Mam problem taki, że ta szara jesienna pogoda wywołuje u mnie przygnębiające uczucia i rozdrażnienie. Czy można sobie z tym radzić jakoś inaczej niż wyjeżdżając do ciepłych krajów?

Czasem podobne uczucia związane są z mniejsza ekspozycja na słońce. Polecana jest wtedy tzw fototerapia polegająca na naświetlaniu lampami solluxowymi lub kwarcowymi. Może warto zacząć od solarium? Albo krótkich domowych seansów z lampą?

Mgr Magdalena Golicz

Skracające się dni i mniejsza ilość światła może mieć wpływ na to jak Pan się czuje. Możliwe, że zaakceptowanie przemijania i zmian z tym związanych mogło by pomóc.Jesienna szaruga nie zachęca do spacerów ale można próbować odnajdować w tym innego rodzaju możliwości np. więcej czasu na zajęcia, które w trakcie pięknej pogody są odkładane.Jeśli lubi Pan ruch to aktywność fizyczna niezależna od aury zwykle wpływa pozytywnie na nastrój.