Opieka nad chorą na raka jelita grubego

Jestem opiekunką ludzi chorych mam przypadek kobiety chorej na raka jelita Grubego jest po operacji są częste biegunki nudności ale dodatkowo ta kobieta była alkoholiczką i paliła papierosy w obecnej chwili nie pije i nie pali ale jest agresywna i ma zmienne nastroje ,jak mam się zachować w takich chwilach jak pomagac aby nie zaszkodzić sobie i tej kobiecie ?Dziękuje

Dzień Dobry Pani,

W trosce o Pani podopieczną, jak i o siebie wskazane jest zachowanie przez Panią ostrożności i uwagi (kiedy u chorej zaczyna się zachowanie agresywne).

Kiedy są zmienne nastroje i pojawia się agresja, nie trzeba podejmować dyskusji, czy też racjonalizować, przekonywać panią, tylko starać się odwrócić uwagę, lub zmienić temat, lub też zachować ciszę - wszystko to w zależności od potrzeb danej chwili.

W razie dodatkowych pytań, może Pani zasięgnąć porady w firmie zatrudniającą Panią.

Życzę Pani powodzenia,
Irena Mielnik-Madej