Opis tomografii komputerowej kręgosłupa i obniżenie wysokości krążka międzykręgowego
Witam serdecznie. Mam pewną zagwostkę - ponieważ wg tomografu - mam: " obniżenie wys. krążka mk centralno-lewoboczna wpuklajaca się na 6 mm do kanału kręgowego, cechy modelowania krazka oponowego, a wg rezonansu " kanał kręgowy bez cech stenozy, kręgosłup prawidłowy w badaniu". To chyba dość różne wyniki? czego może to być przyczyną?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania TK może świadczyć o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Oczywiście na podstawie samego wyniku badania TK nie można postawić diagnozy. Wskazana jest konsultacja z lekarzem neurologiem lub neurochirurgiem, który na podstawie badania fizykalnego, objawów, wywiadu oraz wyników badań dodatkowych, w tym obrazowych (TK i/lub inne) postawi ostateczne rozpoznanie.
Pozdrawiam.