Opóźnienie w przyjęciu 4. tabletki antykoncepcyjnej i pominięcie 7. pigułki

Witam.Mam pytanie odnosnie pomoniecia 4tej tabletki(zostala zazyta 12h pozniej)i nie zazyciu 7ej tabletki z blistra.Czy moze wystapic owulacja.Czy dalsze branie tabletek juz nie jest tak skuteczne?Doszlo do wspolzycia dosyc regularnie co drugi dzien.Jest zbyt wczesnie by zrobic test.Prosze o odp.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu należy zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres 7 dni. Po tym czasie powróci pełna ochrona przed ciążą.