Opóźniony okres a ciąża czy stres

Chciałabym zapytać: "pierwszy raz" (nie trwał dlugo, z prezerwatywą) był dwa dni przed okresem, który wystąpił regularnie po 26dniach. Kolejny stosunek, także z zabezpieczeniem był jakieś 5 dni po owulacji, jakiś tydzien po tym stosunku znów miałam regularny okres. Wczoraj powinnam była dostać okres, a jest całkowicie sucho. Dodam, że w miedzyczasie rozpoczęłam studia, więc to stresujący czas. Czy powinnam się obawiać ciąży czy niepotrzebnie panikuję? Dziękuję za odpowiedź

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, prawdopodobnie nie ma się czym martwić, jednakże można wykonać test ciążowy i w razie utrzymywania się takiego stanu udać się do lekarza ginekologa celem kontroli. Pozdrawiam.