Opuchnięte nogi - o czym to świadczy?

Biegam od miesiąca średnio codziennie 5 km. Zmierzyłam swoje nogi i okazało się że w łydce przybyło 2cm a w udzie 3 cm. Martwi mnie także to że przez cały czas nogi wydają się jak z ołowiu ciężkie i bolą gdy przykucam(ciężko mi wstać). Czy to w końcu minie po jakimś czasie czy coś jest nie tak?

Wcześniej uprawiała Pani jakąś inną aktywność? Jeżeli nie, a zaczęła Pani nagle codziennie biegać po 5 km, to mięśnie są zwyczajnie zmęczone. Stąd opuchnięcia i ból. Warto zrobić 1-2 dni w tygodniu przerwy od biegania na rzecz rozciągania i rozluźniania mięśni. Proszę pamiętać o odpowiednim nawodnieniu.