Orgazm podczas masturbacji a brak satysfakcji w pożyciu z mężem

Witam, proszę o poradę psychologa. Mam 30 lat, jestem mężatką, mam pytanie odnośnie masturbacji: bardzo podniecaja mnie akty męskie tj. też masturbacja. Za każdym razem jest orgazm to chyba nawyk. Natomiast w pożyciu z mężem nie mam satysfakcji. Czy mój sposób rozładowania jest nienaturalny, chory? Nie chcę korzystać z wizyt w standardowych gabinetach bo nawet nie potrafię się z tym sama skonfrontować a tymbardziej przed obcą osobą. Poza tym dotyczy to też moich doświadczeń z okresu dojrzewania.

Aleksander Ropielewski

Niestety bez głębszej analizy sytuacji nie jestem w stanie odpowiedzieć na Pani pytanie. Jest rzeczą normalną, że kobiety same najlepiej znają swoje ciało i potrafią dostarczyć sobie przyjemności seksualnej podczas masturbacji, Ważne aby nie rujnowało to Pani życia seksualnego z partnerem. Prosze spróbować go zaktywizować, pokazać mu co Panią podnieca, a może okazać się, że na nowo zacznie pani czerpać radość z waszego seksu. Na pewno nie można powiedzieć, że przyjemność z masturbacji jest rzeczą złą. Problemem jest sytuacja w której poprzez masturbacje rozładowuje się stresy dnia codziennego lub problemy spoza sfery seksualnej.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski