Osłabienie i senność oraz drżenie rąk po przebudzeniu

Witam, od jakiegoś czasu odczuwam osłabienie oraz senność, gdybym mogła to cały czas bym spała, ciężko mi tez skupić się na wielu rzeczach co powoduje zapominanie o wielu sprawach, po obudzeniu drżą mi ręce a kawa nie pomaga w obudzeniu zauważyłam ze jak rano napije się np Czekolady lub zjem coś słodkiego to czuje się lepiej , badałam sobie cukier metodą z palca ale wyszło ze mam dobry co może wywoływać takie obawy proszę o pomoc. Monika K.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem infekcji, anemii, zaburzeń funkcji tarczycy i wielu chorób układowych. W celu postawienia konkretnej diagnozy konieczna jest dokładniejsza diagnostyka. Sugeruję zatem konsultację z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-leczniczym.

Witam,

Proszę oznaczyć sobie poziom TSH we krwi - rano na czczo. Jeśli wynik będzie nieprawidłowy, proszę udać się do endokrynologa, który zleci stosowną diagnostykę i leczenie. W przypadku prawidłowego wyniku niezbędne będzie wizyta u neurologa.

Pozdrawiam

Marek Derkacz