Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Osłabienie i senność oraz drżenie rąk po przebudzeniu

Witam, od jakiegoś czasu odczuwam osłabienie oraz senność, gdybym mogła to cały czas bym spała, ciężko mi tez skupić się na wielu rzeczach co powoduje zapominanie o wielu sprawach, po obudzeniu drżą mi ręce a kawa nie pomaga w obudzeniu zauważyłam ze jak rano napije się np Czekolady lub zjem coś słodkiego to czuje się lepiej , badałam sobie cukier metodą z palca ale wyszło ze mam dobry co może wywoływać takie obawy proszę o pomoc. Monika K.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem infekcji, anemii, zaburzeń funkcji tarczycy i wielu chorób układowych. W celu postawienia konkretnej diagnozy konieczna jest dokładniejsza diagnostyka. Sugeruję zatem konsultację z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-leczniczym.

0

Witam,

Proszę oznaczyć sobie poziom TSH we krwi - rano na czczo. Jeśli wynik będzie nieprawidłowy, proszę udać się do endokrynologa, który zleci stosowną diagnostykę i leczenie. W przypadku prawidłowego wyniku niezbędne będzie wizyta u neurologa.

Pozdrawiam

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy