Osłabienie, uderzenia gorąca po przejściu na dietę

Dwa miesięce temu gdy zaczęłam stosować dietę od dietetyk.w pracy poczułam sie słabo, prawie zemdlałam, ze strachu zaczęły mi sie trząść ręce przez panikę pojechałam wieczorem do szpitala, doktor mnie zbadała powiedziała ze być moze szok dla organizmu przy odstaw.cukru, robiłam badani krwi i wszystko ok. Teraz mam lek ze to wróci od tamtej chwili nie umiem normalnie funkcjonować w pracy gdy jest 24,5 stopnia robi mi sie duszno mam uderzenia gorąca na twarzy jakby ciśnienie napady gorąca w stopy

Niestety nie wiem jaką dietę pani stosuje i ile pani waży. Jeśli jest niskokaloryczna, np około 1000 kcal to może powodować chwilowe spadki cukru, które będą skutkować takimi symptomami. Jednak takie objawy nie powinny trwać dłużej niż 3 - 4 dni. Po tym czasie organizm przestawia się na pozyskiwanie glikogenu z tkanki tłuszczowej i objawy nie powinny się powtórzyć.

Proszę jak najszybciej skonsultować się z dietetykiem, od którego dostała Pani jadłospis. Może być tak, że dieta zawiera za mało kalorii na pani podstawowe zapotrzebowanie.Specjalista na pewno uwzględni Pani symptomy.

Proszę zwrócić uwagę na używki, które Pani spożywa: kawa, mocna herbata - one mogą powodować niepokojące odczucia pite w nadmiarze u niektórych osób.
Jeśli przyjmuje Pani jakiekolwiek leki - to też może mieć znaczenie.

Jeśli po konsultacji z dietetykiem sytuacja się powtórzy, proszę ponownie udać się do lekarza.Proszę tez nie zapominać o piciu wody w ciągu dnia.