Zawroty głowy po przejściu na dietę

Czy to możliwe, że przez totalny brak dostarczania cukrów prostych do organizmu będzie się kręcić w głowie? Ostatnio przeszedłem na dość radykalną dietę i nie spożywam słodyczy ani cukru i pije tylko wodę. Często czuje nudności i okropnie dokuczliwe zawroty głowy. Kiedy coś zjem to dolegliwości przechodzą, ale prędzej czy później wracają. Dodam, ze nie jestem na diecie odchudzającej, chciałem po prostu ograniczyć niezdrową żywność do minimum. Pozdrawiam!

Organizm nie potrzebuje cukrów prostych a węglowodanów złożonych, które są przekształcane do glukozy i służą jako paliwo dla organizmu. Osłabienie, zwroty głowy mogą występować z powodu ogólnej za małej kaloryczności diety, a w konsekwencji ograniczanie kaloryczności może doprowadzić do niedoborów pokarmowych. W momencie gdy Pan podnosi poziom cukru we krwi (zjada coś) poziom cukru się podnosi i jest wszystko o.k. Posiłki powinny być co 3-4 godz. w zależności od indywidualnej tolerancji organizmu. Cukier szybciej spadnie po spożyciu owocu niż np. po solidnym obiedzie.