Dlaczego dieta dla anorektyczki musi być taka wysokoenergetyczna?

Witam, choruję na anoreksję i postanowiłam się leczyć, dlatego ustalono mi specjalną dietę. Staram się do niej stosować, ale najtrudniej jest mi wprowadzić do jadłospisu cukry proste. Chciałabym spytać dlaczego dieta dla anorektyczki musi być taka wysokoenergetyczna? Jakie zadanie spełniają w niej węglowodany proste? Wiem, że dostarczają energii, ale nie rozumiem dlaczego powinnam spożywać ich więcej, jeśli nie odczuwam braku energii teraz.

Fakt że nie odczuwa Pani braku energii jest spowodowany poważnym zakłóceniem metabolizmu wywołanym chronicznym niedożywieniem. Ciało teraz musi się nauczyć z powrotem, że nie musi czerpać energii z ciała tylko z pożywienia (pierwsze jest wyniszczające!!!).
Pozdrawiam.

Witam serdecznie,

nie pisze Pani nic o kaloryczności danej diety ani o porcjach węglowodanów prostych więc trudno jest mi ocenić czy te ilości są zbyt duże. Nie mniej jednak jeżeli dieta jest dobrana przez specjalistę to powinna być w porządku i należy jej się trzymać. Węglowodany proste stanowią źródło energii ale ważniejsze powinny być węglowodany złożone. To waśnie z nich organizm powinien "nauczyć sie czerpać energię" a nie pozyskiwać ją z wyniszczania Pani ciała.
Proszę stosować się do zaleceń specjalistów a wszystko wróci do normy.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk