Senność i uderzenia gorąca po wprowadzeniu diety obniżającej glukozę

Witam! Po wprowadzeniu diety obniżającej glukozę (wynik po 2 godz.140) rezygnacja ze słodyczy, soków, zmiana pieczywa itp. po konsultacji z dietetykiem zaczęłam być senna i pojawiły się uderzenia gorąca które trwają ok 3 tyg. Po zrobieniu badań morfologia, mocz, TSH, glukoza na czczo nie wyszło nic niepokojącego. Ciśnienie mam 115/70/80.Czy to normalene? Czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania?

Jeśli wyniki nie wykazują niczego niepokojącego, poczekałabym jeszcze troszkę, ewentualnie porozmawiała z dietetykiem o odpowiedniej kaloryczności i składu diety.
Pozdrawiam
dobrydietetyk.pl

Witam serdecznie,

Badania ma Pani w normie i nie wskazują na nic niepokojącego więc należałoby poczekać a mam nadzieję dolegliwości ustąpią. Być może organizm tak zareagował na zmianę diety. Należałoby również przeanalizować Pani jadłospis czy oby jego kaloryczność nie jest zbyt niska i odpowiednia do Pani zapotrzebowania energetycznego. Proszę przedyskutować sprawę z dietetykiem i opisać mu swoje spostrzeżenia i występujący problem.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam, możliwe że organizm reaguje w ten sposób na zmianę diety. Proszę obserwować co się dzieje i jeśli objawy nie ustąpią, to zachęcam do konsultacji z lekarzem.

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska