Osłuchowo szmer pęcherzykowy i macalne węzły chłonne podżuchwowe w opisie komisji lekarskiej

Witam serdecznie, byłem na komisji lekarskiej i w opisie przysłanym do domu mam wpis,że "Osłuchowo szmer pęcherzykowy,wydech prawidłowy",ale nic poza tym nie jest napisane.Czy jest czym się martwić? Udać się na jakieś prześwietlenia? Mam alergie ,ale spirometria była dobra i doktor mówiła,że astma mi nie grozi.Proszę o opinię.A i "Macalne węzły chłonne podżuchwowe" to znaczy ,że są powiększone tak?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie nie trzeba prześwietlenia. Wynik wskazuje na prawidłowy szmer pęcherzykowy. Natomiast macalne węzły chłonne nie muszą świadczyc o ich powiększeniu, jeżeli są powiększone mogą świadczyc o np zapaleniu gardła.