Bóle węzłów chłonnych podżuchwowych

Bolą mnie węzły chłonne podżuchwowe. Nie wiem czy są powiększone, ale czuje ich tak jakby stwardnienie. Przechodziłem silny ból gardła, od razu po jego wyleczeniu bolą mnie właśnie węzły. Największy ból pojawia się przy połykaniu napoi. Można jakimiś domowymi sposobami wyleczyć się z tego? Miałem też opryszczkę na wardze, nie ropną, ale dość rozległą.

Aleksander Ropielewski

Proponuje kontakt z lekarzem, ponieważ opisane przez Pana dolegliwości mogą sugerować anginę i wymagają weryfikacji w badaniu czy nie ma konieczności zastosowania antybiotyku.