Ośmiolatka odtrącona przez rówieśników

Witam , mam ogromny problem , moja córka ma 8 lat i nie posiada koleżanek ponieważ żadna nie chce się z nią bawić ani w szkole ani na placu zabaw .... Jest coraz bardziej załamana , nie ukrywam że ja też nie potrafię jej pomóc ... niestety nie mogę "zmusić" dzieci żeby się z nią bawiły , jak by się nie starała to i tak jest odtrącana .

Dzień dobry!

Warto porozmawiać z nauczycielami córki i pedagogiem szkolnym, jak oni obserwują relacje córki z dziećmi, jak widzą jej zachowanie w szkole i jakie przyczyny odsunięcia przez rówieśników podejrzewają.

Pozdrawiam!

Warto przyjrzeć się, dlaczego tak się dzieje? Być może zmiana zachowania, sposobu wchodzenia córeczki w relacje z rówieśnikami byłaby pomocna? Być może także zmiana środowiska tzn zorganizowanie innego rodzaju aktywności (zajęć dodatkowych), które pozwoliłoby córeczce wejść w grupę rówieśniczą i doświadczyć akceptacji?
W razie dalszych trudności zachęcam do kontaktu z psychologiem dziecięcym, który pomoże ustalić w czym tkwi problem oraz jak można mu zaradzić (co należy zmienić).