Osobowość neurotyczna a kontakty z ludźmi

mam osobowosc wysoce neurotyczna.na studia poszlam z kol,zaczelam dobrze dogadywac sie z ludzmi,bylam b.mila,osiagnelam wew spokoj i poczucie wartosci,weszlam w zwiazek z chlopakiem z grupy(od roku sie nim interesowalam a on mna)ale z obawy przed konfliktami,co inni myslą i czy rodzice zaakceptują zerwalam.Po tym czulam duzy lek,tesknote,smutek,zlosc.Po powrocie z wakacji wpadlam wdepresje.on chcialby byc ze mna,ale nie umiem byc tym kim wczesniej,rzucam studia ale odcinajac sie nie jest lepiej

Witam. W tym co Pani pisze, jest dla mnie sporo niejasności. Dlaczego zerwała Pani z chłopakiem? Odniosłam wrażenie, że ten związek zakończyła Pani z obawy przed reakcjami otoczenia ,a nie ze względu na to, co się w tym związku działo, jak Pani się w nim czuła i czego chciała. Odnoszę też wrażenie, że nie sprawdziła Pani też co inni, w tym rodzice, mogą myśleć, tylko, z jakiś powodów, założyła Pani, że spotka się z brakiem akceptacji. Przypuszczam, że odczuwa Pani spory chaos i nie bardzo wie czym się kierować. I dlaczego rzuca Pani studia? Faktycznie, odcinanie się to nie rozwiązanie. To trochę wygląda tak, jakby Pani uciekała przed życiem, zamiast z niego korzystać.
Myślę, że to co się teraz z Panią dzieje, jest bardzo ważne i dobrze by było, gdyby Pani poświęciła sobie uwagę i postarała zrozumieć siebie i motywy swojego postępowania. Nie musi być Pani z tym sama. Bardzo pomocna może być w tym konsultacja psychologiczna i, w razie potrzeby, psychoterapia. Z pomocą psychologa, może Pani uświadomić sobie mechanizmy jakie kierują zachowaniem i przekuć je na takie, które pomogą Pani lepiej sobie radzić i prowadzić życie zgodne ze swoimi aspiracjami. Serdecznie pozdrawiam, MB

Tak to jest z odcinaniem się, że pomaga co najwyżej na krótko. Czytając o Pani przeżyciach pomyślałem, że musi Pani przeżywać dużo lęku i niepewności w relacjach z ludźmi. To dobry temat do zajęcia się nim w terapii.

Pozdrawiam!