Ostra bolesność żołądka u 51-letniej osoby

Witam, Moja Mama (51 lat) od dwóch dni cierpi na ostre bóle żołądka. Co można zrobić oraz co należy jeść, by dolegliwości ustąpiły? Gastroskopię miała wykonywaną rok temu, nic nie wykazała. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Szanowna Pani!

Ostry ból w okolicy żołądka powinien być skonsultowany z lekarzem. Istotna jest dokładna lokalizacja bólu, jego charakter (piekący, kłujący, ostry) oraz ewentualne promieniowanie. Być może niezbędna okaże się dodatkowa diagnostyka, w tym powtórna gastroskopia.

W leczeniu żywieniowym dla chorób żołądka poleca się posiłki lekkostrawne o małej objętości. Należy unikać potraw tłustych i smażonych. Szczegóły dietetyczne znajdzie Pani na stronie: www.dietapacjenta.pl

Pozdrawiam