Ostra rwa barkowa i bezsenność

Witam, Od czterech tygodni, w związku z ostrą rwą barkową, cierpię na bezsenność. Pierwsze bezsenne noce połączone z silnym bólem wywołały u mnie intensywny stan lękowy. Po tygodniu, ból znacznie ustąpił jednak przy próbie zasypiania, stale towarzyszyło mi ( i trwa to do dziś) pojedyncze drżenie ciała . Mimo uczucia senności nie udaje mi się zasnąć. Przez jeden tydzień zażywałem relanium i estazolam. Od dwóch tyg. biorę sanval (10 mg) i mirzaten (30 mg). Proszę o poradę jak dalej postępować.

Witam,
Z Pana opisu wynika, że zdecydował się Pan na leczenie farmakologiczne, na efekty działania leków trzeba poczekać. Najprawdopodobniej niestety same leki nie wystarczą, ponieważ pojawiła się utrwalona reakcja na ból. Stad dobrze było by skorzystać z kilku sesji psychoterapeutycznych. Pozwoliły by na zmianę sposobu myślenia, tak by poprawić sen, uspokojenie i być może zmniejszenie odczuwania bólu. Polecam psychoterapię w kierunku BSFT skoncentrowaną na rozwiązaniu.
Pozdrawiam
Ewa Czernik

Konsultacja lekarska i rozpoczęcie psychoterapii ( w związku z objawami lękowymi i prawdopodobnie somatyzacyjnymi) byłby dobrym pomysłem. Zachęcam do poszukania możliwości pracy z psychologiem, psychoterapeutą w Pana okolicy.

Witam,

Zażywa Pan silne leki, proszę je przyjmować dokładnie tak, jak zaleca lekarz psychiatra. Myślę, że nie jest dobrze szukać na forum odpowiedzi na pytanie "jak dalej postępować". Osoba, która odpowiada niewiele wie o Pana sytuacji i stanie zdrowia. Proszę poszukać dobrego specjalisty w swojej okolicy i z nim konsultować leczenie i drogę postępowania.

Pozdrawiam i życzę skutecznego leczenia.