Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ostra rwa barkowa i bezsenność

Witam, Od czterech tygodni, w związku z ostrą rwą barkową, cierpię na bezsenność. Pierwsze bezsenne noce połączone z silnym bólem wywołały u mnie intensywny stan lękowy. Po tygodniu, ból znacznie ustąpił jednak przy próbie zasypiania, stale towarzyszyło mi ( i trwa to do dziś) pojedyncze drżenie ciała . Mimo uczucia senności nie udaje mi się zasnąć. Przez jeden tydzień zażywałem relanium i estazolam. Od dwóch tyg. biorę sanval (10 mg) i mirzaten (30 mg). Proszę o poradę jak dalej postępować.
MĘŻCZYZNA, 56 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Mgr Ewa Czernik Psycholog, Łódź
62 poziom zaufania

Witam,
Z Pana opisu wynika, że zdecydował się Pan na leczenie farmakologiczne, na efekty działania leków trzeba poczekać. Najprawdopodobniej niestety same leki nie wystarczą, ponieważ pojawiła się utrwalona reakcja na ból. Stad dobrze było by skorzystać z kilku sesji psychoterapeutycznych. Pozwoliły by na zmianę sposobu myślenia, tak by poprawić sen, uspokojenie i być może zmniejszenie odczuwania bólu. Polecam psychoterapię w kierunku BSFT skoncentrowaną na rozwiązaniu.
Pozdrawiam
Ewa Czernik

0

Konsultacja lekarska i rozpoczęcie psychoterapii ( w związku z objawami lękowymi i prawdopodobnie somatyzacyjnymi) byłby dobrym pomysłem. Zachęcam do poszukania możliwości pracy z psychologiem, psychoterapeutą w Pana okolicy.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam,

Zażywa Pan silne leki, proszę je przyjmować dokładnie tak, jak zaleca lekarz psychiatra. Myślę, że nie jest dobrze szukać na forum odpowiedzi na pytanie "jak dalej postępować". Osoba, która odpowiada niewiele wie o Pana sytuacji i stanie zdrowia. Proszę poszukać dobrego specjalisty w swojej okolicy i z nim konsultować leczenie i drogę postępowania.Pozdrawiam i życzę skutecznego leczenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy