Ostre zapalenie trzustki i nawracające przewlekłe zapalenie

Witam. W 2011 miałam ostre zapalenie trzustki, od tamtej pory przechodziłam kilkakrotnie przewlekłe zapalenie. trzustka jest powiększona. lekarze wykluczyli kamienie na pęcherzyku. Alkoholu nie piję. Co może być przyczyną? Lekarze podpowiadąją tylko dietę. Czy nie można tego wyleczyć? Bardzo często czuje ucisk po lewej stronie promieniujący do pleców. proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do gastroenterologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.