Ostry ból brzucha i problemy z oddychaniem

Witam,mam 25 lat na nic nie choruje.kiedy wstalam z łóżka dziś rano od razu zaatakowal mnie silny ostry bol brzucha od okolic tuz nad pepkiem do klatki piersiowej, czulam się słabo, nie mogłam wziąć głębszego wdechu-bol się nasilał.Lezenie, pochylanie w przod, siedzenie nie dawaly ulgi.Po okolo godzinie bol sam ustal.Co moglo spowodowac taki atak?Czy mam zrobic jakies badania?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Trudno postawić przybliżoną diagnozę bez badania klinicznego i badań dodatkowych. Ponieważ dolegliwości bólowe występowały przez dłuższy czas proponuję wykonać USG jamy brzusznej i udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam