Otarcie na stopie a możliwość stosowania maści

witam:) mam na nodze otartą ranę. Przez sen piętą tarłam stopę i do tego stopnia że skórę starłam i zrobiła się otwarta rana. W domu chodzę w balerinach bez skarpetek że by to mogło zaszuszyć się. A w pracy mi się skarpetka cienka do rany przykleja. Boli to później oderwać że by skarpetkę ściągnąć. Czym mogę tutaj smarować że by przyspieszyć proces gojenia?

Witam,
Można stosować maść głównie by nie było problemów ze zdjęciem opatrunku. Można zastosować Alantan 1-2 razy dziennie. Ochronnie polecam też jakiś plasterek przykleić. Jeśli rana będzie się źle goiła, bądź będzie nawracała, polecam kontakt z lekarzem w POZ.