Padaczka u noworodka urodzonego w 27. tygodniu ciąży

Mam 5 miesięczną córke która urodziła się w 27 tygodniu ciąży przebywa nadal w szpitalu Nie dawno dostała napadu drgawek który się powtórzył Lekarze twierdzą że to padaczka Czy tak malutkie dziecko z padaczką bedzie rozwijało się prawidłowo i czy bedzie mogło żyć normalnie bardzo proszę o opinię I czy te napady mogą ustąpić

Aleksander Ropielewski

Zwykle rokowanie w takich sytuacjach jest niekorzystne. Może dochodzić do zaburzeń funkcji poznawczych oraz związanych z tym ograniczeń w życiu codizennym. Bez dodatkowych informacji klinicznych trudno jest mi stwierdzić jednoznacznie jakie są rokowania w przypadku Pani córki. Należy pamiętać, że mózg w tak młodym wieku jest bardzo plastyczny i trudno jest obecnie stwierdzić jak rozwinie się choroba.