PCOS i starania o ciążę

Wtam, mam stwierdzone PCO, od 2dc biorę Clostylbegyt przez 5 dni ponieważ staramy się z mężem o dziecko. Pracuję w systemie 3-zmianowym, czyli conajmniej 12 dni w miesiącu pracuję na zmianę nocną. Lekarz zasugerował zmianę pracy, oraz ustabilizowanie trybu życia. Czy rzeczywiście praca w takim systemie ma tak duży wpływ? Proszę o pomoc.

Aleksander Ropielewski

Niestety zaburzenia rytmu dobowego snu i czuwania mają bardzo niekorzystny wpływ na gospodarkę hormonalną. To na ile wpływa ona na każdego zależy od indywidualnych właściwości organizmu. Propozycja lekarza jest jak najbardziej słuszna i sensowna.