Pęknięcia w obrębie przełyku u 27-letniej osoby

Witam.2 lata temu gastrolog stwierdził u mnie (na podstawie wywiadu), prawdopodobieństwo wystąpienia pęknięć przełyku - zespół Mallory Weissa, - kilkakrotnie w przeszłości wymiotowałem krwią po alkoholu. Gastroskopii nie robiliśmy - minął spory okres między krwawieniem a wizytą. Czy jeżeli zdarzyłoby mi się kiedyś wymiotować, uszkodzenia mogłyby się odnowić? Piję alkohol średnio 1-2 razy w miesiącu i istnieje jakieś ryzyko, że będę wymiotować, mimo że staram się nie przekraczać pewnych ilości

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie wykonać gastroskopie. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie ponownie udać się do lekarza prowadzącego.