Dlaczego osoba czuje się coraz gorzej i zmaga z pieczeniem w przełyku?

Dzien dobry, pytanie dotyczy stanu zdrowia mojej mamy. Mama ma 67 lat, pali okolo 1 paczki dziennie. Od pewnego czasu czuje sie gorzej, jest jej niedobrze, piecze ja w przeluku. Boli ja glowa, nie ma apetytu, stracila duzo na wadze. Byla w szpitalu na gastrologii, zrobiono jej gastroskopie trzy razy w ostatnim czasie. Wszystkie badania sa w normie. Krew, krzywa cukrowa. Po gastroskopii stwierdzono jedynie przepukline w przelyku i zapalenie przelyku. Dostala antybiotyk. Poczula sie troche lepiej ale obenie znow zle sie czuje. Nie moze jesc, duzo spi jest oslabiona. Skarzy sie rowniez na bol za uszami. Mama mieszka w sasiedztwie lasow i kilkakrotnie miala kleszcza. Bede wdzieczna za kazda opinie. Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Stwierdzone zapalenie przełyku jest prawdopodobnie przyczyną objawów pacjentki. Sugeruję wizytę u gastrologa, który oceni wyniki badań i zdecyduje o odpowiednim postępowaniu. Pozdrawiam!