Pęknięcie jelita podczas ciąży

Witam!
Jestem w 3,5 miesiącu ciąży ( 2 razy poroniłam ) i mam problem z jelitem, ponieważ podczas oddawania kału pojawia się na nim śluz i krew. Pół roku temu miałam również takie same problemy z jelitem ale stosowałam czopki - (H****) i ból wraz z krwią zanikły. Czy teraz podczas ciąży - zagrożonej poronieniem - mogę nadal zastosować czopki?

Dziękuje za szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witaj

jeżeli w Twoim stolcu pojawia się krew i śluz warto byś skonsultowała te dolegliwości z lekarzem gastrologiem-nie należy ich bagatelizować, mogą być tego różne przyczyny i warto to wyjaśnić. Polecam zmienić dietę na bardziej lekkostrawną-dużo warzyw, owoców i błonnika, oraz duże ilości wody mineralnej niegazowanej- ułatwi to przesuwanie się mas kałowych do czasu wizyty w poradni gastrologicznej. " Pęknięte jelito" czyli perforacja jelit to bardzo poważne schorzenie, może dojść wówczas do zapalenia otrzewnej i jest to stan ostry, u Ciebie z pewnością nie doszło do perforacji jelit.