Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Picie naparu z bratka a zamykanie naczynek

Witam. Mam zamiar umówić się na zabiegi zamykanie naczynek. Przeczytałem przeciwskazania i była tam mowa o bratku, który właśnie pije. Mniej więcej ile przed zabiegiem powinienem go odstawić? Czy od razu po zabiegu mogę go z powrotem pić? Aha i chciałem zapytać czy zabieg światłem IPL (bo z tego co mi wiadomo to nie laser) jest bolesny? Czytałem, że podczas strzelenia czuje się jak by przyłożono żelazko do skóry. I czy to prawda, że jeżeli nic nie boli to znaczy, że IPL jest słaby?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Zamykanie naczynek

Rozszerzone naczynka to problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jak można sobie z nim poradzić? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są sposoby na zamykanie naczynek.

Proszę sprawdzać jakiej marki jest sprzęt laserowy (czy też IPL), prosić o certfikaty urządzenia, sprawdzać ilość strzałów oddanych z głowicy a wtedy nie będziecie Państwo musieli pytać czy musi boleć. Po prostu będzie skuteczny.
Dwa tygodnie przerwy od picia bratka do zabiegu.

Pozdrawiam

0

2 tygodnie przed zabiegiem można odstawić branie leków światłouczulających. Zamykanie naczynek odbywa się za pomocą różnych laserów, jeśli zdecyduje się Pan na zabiegi to lekarz dobierze odpowiedni rodzaj lasera. Ważne jest to aby był sprzęt medyczny, a nie kosmetyczny.

Przy laserze IPL odczuwa się dość intensywne ciepło, ale po strzale zaraz ono mija.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

14 dni. To zalezy od tego czy wykonuje Pan serię zabiegów, czy planowany jest tylko jeden. Odczucia Pacjenta są kwestią indywidualną i zależą od wrażliwości na ból, zastosowanych środków miejscowo znieczulających, ustawionych parametrów, urządzenia IPL (te droższe posiadają specjalne systemy chłodzące) itp.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy