Pierwsza tabletka 5. dnia cyklu - kiedy będę zabezpieczona?

Witam, mam mały problem. Lekarz kazał mi zrobić badania hormonalane, więc zalecił wziąc pierwszą tabletkę w 5. dzien cyklu. Tak zrobiłam. Był to czwartek, a w piatek tydzień później kochałam się z narzeczonym. Na ulotce w sumie napisane jest, że trzeba się dodatkowo zabezpieczać przez 7 dni, więc powinno być ok, ale później zaczęłam czytać te fora i jedni mówią, że nawet do 10 dni a inni, że pełne zabezpieczenie jest w drugim opakowaniu i już sama nie wiem. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Zabezpieczenie powinno być pełne po 7 dniach stosowania tabletek (tak, jak napisano w ulotce).