Pierwsza tabletka antykoncepcyjna a krwawienie

Wczoraj (13.07) dostałam okres. Jednak nie był to okres jaki do tej pory miałam jednak raczej plamienie. Brzuch bolał tak samo mocno więc wzięłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną. Następnego dnia przeżywałam koszmar. Boleści brzucha jakich jeszcze nigdy nie miałam, nie pomagały leki dopiero ketonal. Miesiączkę mam jednak nie tak obfitą jak zwykle bywało przy moim krwawieniu. Czy takie bóle menstruacyjne mogły się nasilić po pierwszej tabletce antykoncepcyjnej? Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.