Pierwsze badanie ginekologiczne u kobiety niebędącej dziewicą

Postanowiłam wybrać się do ginekologa, będzie to moja pierwsza wizyta. Mam 19 lat. Rok temu kochałam się z moim chłopakiem, lecz była to jednorazowa przygoda. Czy w związku z tym badanie będzie odbywać się przez pochwę czy przez odbyt?
19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Błona dziewicza nie stanowi już przeszkody w badaniu przez pochwę, więc taka metoda jest zalecana. Na Pani życzenie badanie może być przeprowadzone przez odbyt.