Pierwszy raz w życiu badałem cholesterol (33 lata) - proszę o konsultację wyników

Witam! Mam 33 lata i po raz pierwszy robiłem oprócz "standardowych" badań krwi badanie cholesterolu... Podobno mój wynik jest zdaniem Pani laborantki nieprawidłowy - proszę o konsultację poniższych wyników: całkowity - 211,33, HDL - 41,18, LDL - 134,6, triglicerydy - 177,76, całkowity/HDL - 5,1, LDL/HDL - 3,3. Dziękuję i pozdrawiam.
33 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W Pana badaniach występują graniczne wartości cholesterolu całkowitego, a przede wszystkim frakcji LDL (tzw. złego cholesterolu). Jest to wskazanie do modyfikacji diety - ogranicznenia spożywania tłuszczów zwierzęcych i zastępowaniem ich produktami roślinnymi. Istotnym elementem jest redukcja masy ciała oraz wzrost aktywności fizycznej. Zalecany jest codzienny wysiłek o umiarkowanym nasileniu, trwający przynajmniej 30 minut.