Plamienia po 4 dniach zażywania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, w tym miesiącu razem z miesiączka rozpoczęłam branie tabletek antykoncepcyjnych. Jednak już od pierwszej tabletki niemiłosiernie bolała mnie głowa, ból nie do zniesienia, i ona nigdy tak mnie nie bolała, a 3 dni potem zaczęła mi drętwieć noga. Dzwoniłam do lekarza i kazał mi odstawić. Czy to było dobre wyjście? Dzisiaj jest 6 dzień i zauważyłam plamienia brązowawe, i tu moje pytanie, czy przez fakt, że 4 dni brałam tabletki i już je odstawiłam- normalnie dostanę okres. Czy mój organizm będzie szalał? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Myślę, że lekarz postąpił bardzo dobrze, zalecając odstawienie tabletek. Zakrzepica żylna może być bardzo poważną w skutkach komplikacją po tabletkach, jej podejrzenie jest wskazaniem do odstawienia tabletek. Podobnie ból głowy mógł być spowodowany nagłą zmianą stężeń hormonów po rozpoczęciu antykoncepcji. Obecnie może dojść do pewnych zaburzeń hormonalnych w Pani organizmie, a najbliższy cykl, czy nawet dwa-trzy cykle mogą mieć nietypową długość. Z czasem jednak wszystko się unormuje.

Pozdrawiam serdecznie!