Plamienie po cytologii i stosunek

Współżycie po cytologii i krwawienie. Niedawno miałam wykonywaną cytologię (pierwszy raz) po której delikatnie plamiłam. Następnego dnia (po około 36 godzinach od badania) uprawiałam seks, po którym plamię już cały dzień. Czy plamienie po stosunku może być wywołane cytologią? Sytuacja taka zdarzyła mi się pierwszy raz. Mam 21 lat i stosuję tabletki antykoncepcyjne.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Plamienie po stosunku mogło mieć związek z wykonywana wcześniej cytologią. Nie można jednak wykluczyć innego podłoża występujących nieprawidłowości. Jeśli nieprawidłowe krwawienie powtórzy się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta kontrolna u specjalisty ginekologa.