Plamienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Przez dwa miesiące brałam tabletki antykoncepcyjne, aby powstrzymać owulację, co miało przyspieszyć wchłanianie się małej torbieli na lewym jajniku. 17 października wzięłam ostatnią tabletkę, 22 pojawiło się krwawienie z odstawienia i trwało 4-5 dni. Od 6 listopada zaobserwowałam w śluzie drobne plamki krwi, i takie plamienie utrzymuje się już 5 dzień, co lekko mnie niepokoi. Przez 3 dni czułam też lekkie napięcie w podbrzuszu i pobolewały mnie lekko jajniki. Czy objawy te mogę interpretować jako bardziej burzliwe jajeczkowanie? Dodam, że przed tabletkami mój cykl był regularny i trwał 36 dni. Wizytę u lekarza mam umówiona po pierwszym okresie po odstawieniu i nie jestem pewna, czy mam przeczekać do tego czasu, czy przyśpieszyć ją z powodu tego plamienia.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisane przez Panią objawy mogą być jak najbardziej spowodowane owulacją, więc raczej nie ma potrzeby przyspieszać wizyty u lekarza. Proszę kontrolować ciepłotę ciała - gdyby zauważyła Pani znacząco podwyższoną temperaturę (np. 38°C), to można by było podejrzewać zapalenie przydatków (co byłoby wskazaniem do przyspieszenia wizyty u ginekologa). Podczas planowanej wizyty proszę poinformować ginekologa o wyżej wspomnianych dolegliwościach.

Pozdrawiam!