Plamy na szkliwie zębowym

Witam. Od pewnego czasu zauważyłam na swoich głównie pierwszych dwóch zębach dziwne plamki na szkliwie, tak jakby się ono lekko zdrapało. Moja dentystka mówi, że nic takiego nie zauważa, ale takie plamki na zębach nie są groźne. Boję się, że ten stan się pogorszy..czy powinnam używać jakiejś specjalnej pasty do mycia zębów? obecnie używam pasty colodent z fluorem.

Witam serdecznie,
Zanim podejmie się jakieś działania, należy najpierw ustalić przyczynę powstania tych plamek. W zdecydowanej większości przypadków takie plamki nie są groźne, wpływają jednak na estetykę zębów.
Należy udać się na konsultację do stomatologa, w celu ustalenia przyczyny i dobrania odpowiedniego leczenia (np. infiltracja, zwiększenie lub zmniejszenie podaży fluoru, zmiana diety).

Skoro Pani lekarka tak powiedziała to tak jest.Proszę nadal dbać o swoje ząbki jak dotychczas i wszystko będzie dobrze.Stosowana przez Panią pasta jest w porządku.