Pląsawica a ćwiczenia logopedyczne

otoz ciocia choruje na plasawice..ma duze problemy z mowa..czytajac objawy tej choroby wnioskuje ze to prawdopodobnie ostatnie stadium choroby,,strasznie sie slini ..nikt jej juz prawie nie rozumie a pisanie sprawia jej trudnosci pare razy zachlystneła sie i gdyby nie domownicy ..prawdopodobnie byloby nieszczescie...widze kuzynki jak one radza sobie z ta choroba ..i serce mi sie kraja jak na to patrze a jak pomysle co one przezywaja....nie do opisania...jakie sa nerwowe,,czy logopeda moze pomoc

Witam

W przypadku plasawicy terapia logopedyczna może zdecydowanie poprawić jakość życia pacjenta. Znam osobiście osobę która funkcjonuje bardzo dobrze, objawy są tylko pewnym dyskomfortem.
Jednak jest to choroba postępująca i nieuleczalna. Trudno mi określić czy w przypadku Cioci terapia pomoże. Należałoby zasięgnąć rady doświadczonego neurologopedia, nie jest to powszechna choroba więc nie każdy styka się w praktyce z takimi przypadkami.

Pozdrawiam
Joanna Galczynska-Adamiak
Www.centrum-logopedyczne.pl