Plombowanie zęba a jego ekstrakcja

Co się dzieje z plombą z biegiem czasu jeśli jest ona w przednim zębie przy szyjce zębowej?Mam 23 lata,plomba założona rok temu, narazie nic się z nią nie dzieje, kiedy trzeba będzie ją wymienić?Boję się , że w wieku 30 lat będą miała brzydki ząb, aż w końcu go stracę.Dbam o zęby od zawsze.Wstydzę się uśmiechać,choć dentysta zapewnił mnie, że w dziennym świetle tego nie widać.Nękają mnie od tego czasu myśli samobójcze!zęby są dla mnie b. ważne, Jestem jeszcze młoda a plombę mam w jedynce!Pomocy!

Z przekazanej przez Panią wiadomości widzę, że sprawa jest bardzo poważna. i nie chodzi tu wcale o zęba. Myśli samobójcze to zwykle objaw poważnych zaburzeń metabolicznych organizmu. Jeśli ubytek przyszyjkowy powstał na skutek zgrzytania zębami a nie próchnicy - potwierdza to tylko moją opinię. Mocno doradzam wszechstronne sprawdzenie stanu organizmu (zwłaszcza poziomu witaminy D3, zakwaszenia organizmu, ewentualnego zbyt niskiego poziomu cholesterolu) i ścisłe przestrzeganie diety GAPS. A ząb? Skoro nic się z nim nie dzieje - to nic się z nim nie dzieje. Mam nadzieję, że nie ma Pani stłoczonych zębów i wady zgryzu. Pozdrawiam

Prawidłowo założone wypełnienie w powiększeniu będzie służyło przez wiele lat. Warto udać się do stomatologa w celu diagnostyki w kierunku bruksizmu.