Płytkie oddechy na tle nerwicowym

mam problem z głębokim oddechem,zdaża się to nie po wysiłku tylko tak nagle,nawet podczas odpoczynku,próbuje oddychać ,ale te oddechy są płytkie,czasem aż kręci mi się w głowie,a potem przechodzi,co może być tego przyczyną i jak sobie z tym radzić.Lekarz u którego byłam stwierdził ,że to na tle nerwowym.

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Problemy z oddychaniem, uczucie duszenia się, często mają podłoże emocjonalne. Prawdopodobnie w ten sposób Pani ciało odreagowuje jakieś silne napięcie. Bardzo często kiedy coś w sobie stłumimy, to wraca to w formie tego typu objawów. Polecam wybrać się do terapeuty. Tam będzie mogła Pani zbadać, jakie emocje kryją się pod tym objawem i jak inaczej sobie z nimi poradzić, tak, żeby ich nie dusić w sobie.