Po co jest badanie posiewu, kiedy nie jestem w ciąży?

Witam, Mam pytanie do ginekologa. Jakiś czas temu miałam cytologię wyszło na niej, że mam jakąś i infekcję i zrobiono mi badanie posiewu, czytałam, że jest to badanie robione głównie w ciąży a w ciąży nie jestem, mama dziś mne wsytraszyła wirusem HPV, czy wirus HPV (nie zauważyłam objawów HPV czyli zmian skórnych) wyszedłby na cytologi? I po co jest badanie posiewu kiedy nie jestem w ciąży?

Lek. Tomasz Budlewski

po to aby wdrożyć celowane leczenie a nie empiryczne, tak powinno być zawsze!