Po czym rozpoznać dysortogragię?

Moja córka ma 9lat. Mimo iż zna zasady pisowni robi błędy ortograficzne, kiedy przepisuje tekst zdarza się,że w wyrazach brakuje liter.Tam gdzie powinno być "w" jest "f" lub zamiast "ą" jest "om". Czy to jest dysortografia?

na to wygląda, proszę zgłosić się do poradni psychologiczno-pedagogicznej , można wykonywać pewne ćwiczenia które pomogą w poprawie zdolności pisania bez błędów. Czy córka raczkowała? czy miała chodzik? Dzieci nie raczkujace często maja problemy z koordynacja i problemy szkolne z grupy "dys" grafia, lelkcja, ortografia itd.