Po jakim czasie likwidowana jest karta pacjenta szpitala psychiatrycznego?

po jakim czasie usuwana jest karta pacjenta w szpitalu psychiatrycznym?

Mgr Adam Horak Psycholog

Podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych przechowuje dokumentację medyczną, w tym kartę pacjenta szpitala psychiatrycznego, przez okres 20 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym dokonano ostatniego wpisu. Po tym okresie podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych niszczy dokumentację medyczną w sposób uniemożliwiający identyfikację pacjenta, którego dotyczyła.

Dzień dobry,
dokumentacja medyczna przechowywana jest przez ok. 20 lat. Dokładny okres określają oddziele przepisy. Obecnie szpitale są informatyzowane i obecnie dokumentacja w dużym stopniu jest elektroniczna, więc dostęp do niej jest szybki i łatwy. Nawet po upływie 20 lat się zdarza, że w systemie mogą być podstawowe wpisy - kto skorzystał z jego świadczenia i tyle.