Po jakim czasie od laserowej korekty wzroku można wprowadzić trening siłowy?

Witam Po jakim czasie od laserowej korekty wzroku (wada -2.5) można wprowadzić trening siłowy o lekkiej intensywności , z wyłączeniem ćwiczeń gdzie głowa jest skierowana w dół? W wypadku rowerka i ćwiczeń aerobowych dostałem 7 dni zaleceń, natomiast co do pierwszego pytania okulista wydawał się niepewny. Zaznaczam iż uprawiam sport zawodowo 14 lat.

Witam.nie ma badań na ten temat. Ćwiczenia będzie Pan wykonywał na własne ryzyko. Nie można wszystkiego zwalić na lekarza. Zaleca się oszczędzający tryb życia do 30 dni czyli podczas kuracji antybiotykiem i lub sterydem.Np trening ze sztangą na ławeczce na leżąco może wywołać scienczenie rogówki obrzęk nabłonka rogówki ektazję przesunięcie płatka itd.każde ćwiczenie na maszynach z dużym obciążeniem może. Pozdrawiam serdecznie. Badań nie ma