W jaki sposób można pozbyć się fałdy tłuszczu na brzuchu?

Witam! Mam 33 lata i jestem po 2 cesarskich cięciach - II 2010 i IX 2011. Mam 164 cm wzrostu i 75 kilogramów wagi. Karmię piersią więc nie mogę się odchudząć, ale chcę coś zrobić ze swoim ciałem i przygotować skórę do odchudzania się po zakończeniu karmienia piersią. Mój problem to wisząca fałda skóry na brzuchu. W pierwszej ciąży miałam nadzwyczaj ogromny brzuch. Drugi dzidziuś jest wcześniakiem więc nie zdążyłam mocno urosnąć. Po pierwszej ciąży biegałam i przez 2 miesiące uprawiałam callanetics. Ta fałda to tzw. fartuch, który zwisa na głębokość około 5 cm. Od miesiąca prawie codziennie jeżdżę na orbitreku obecnie 50 min. dziennie, od 9 dni ćwiczę 6 Weidera, prawie codziennie robię naprzemienne prysznice, masuję i szczypię brzuch, wcieram kuracje ujędrniającą Tołpy.

Odstawiłam zupełnie ziemniaki, białe pieczywo i słodycze, zamiast tego głód zajadam pełnoziarnistym pieczywem, nie patrząc na ilość ze względu na karmienie. Mam w związku z tym pytanie czy jest możliwe samodzielne pozbycie się tej faldy? Czy pozostała mi jedynie plastyka brzucha? Jestem niezwykle konsekwentna jeśli chodzi o samodyscyplinę, tylko nigdzie nie potrafię znaleźć odpowiedzi czy taka skóra jestem w stanie samodzielnie obkurczyć do tego stopnia, żeby nie zwisała falda. I jeśli tak to co robić. Mogę wysłać zdjęcie brzucha mailem. Dodam, że mam mnóstwo rozstępów, ale nimi się nie przejmuję, i jeśli chodzi o hula hop z wypustkami - nie umiem tym kręcić, chociaż mnóstwo razy próbowałam, więc to nie dla mnie. Ratunku!

Witam! Zabiegi, które Pani stosuje, czyli trening aerobowy oraz siłowy, dieta, masaże oraz balsamy powinny dać pewien efekt kosmetyczny. Nie jestem w stanie w 100% określić, czy uda się zredukować "fałdę" na brzuchu - jest to związane z utratą masy ciała, czasem w którym będzie Pani tracić kilogramy. Na pewno należy kontynuować ćwiczenia – spalające tkankę tłuszczową (u Pani orbitrek) , a także te rozwijające mięśnie brzucha (u Pani teraz A6W) oraz zabiegi poprawiające jędrność skóry. Można też spróbować zastosować kolagen, glukozaminę i tym podobne suplementy, które powinny pozytywnie wpłynąć na elastyczność i jędrność skóry. Kontynuować należy także dietę. Produkty, które Pani spożywa bardzo dobrze przygotowują Panią do diety. Teraz należy postawić na cierpliwość i czekać na efekty. Może się zdarzyć tak, że zabiegi te nie przyniosą oczekiwanych efektów - wtedy można będzie rozważyć plastykę powłok. Pozdrawiam serdecznie!