Po operacji wydłużenia wędzidełka pojawiły się zmiany grzybicze - jak je leczyć?

Witam serdecznie! W następstwie operacji wydłużania wędzidełka pojawiło się u mnie dość przykre zakażenie, prawdopodobnie grzybicze, jak stwierdził lekarz. Od kilku dni rozpocząłem leczenie lekiem M*** doustnie oraz Clotrimazolum miejscowo. Po tych kilku dniach zauważyłem pojawienie się wyraźnego bielejącego obszaru na żołędzi i części napletka. Moje pytanie brzmi, czy to jest normalne w tego typu leczeniu i jest to jeden z jego etapów, czy też stan faktycznie się pogarsza i powinienem zmienić leki bądź ponownie udać się do lekarza. Dodam, że w ciągu terapii zauważyłem niewielki spadek opuchlizny, bólu oraz ilości wydzielin. Załączam zdjęcie aktualne http://imageshack.us/photo/my-images/155/201107050002.jpg/

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Załączone zdjęcie przedstawia masywne zmiany w obrębie członka. Zmiany nie są jednak na tyle charakterystyczne, by móc postawić rozpoznanie jedynie na podstawie wyglądu penisa. Tak zaawansowane zmiany, tym bardziej występujące w okolicy niedawno operowanych bezwzględnie wymagają wykonania posiewu ze zmiany. Takie postępowanie umożliwia jednoznaczne określenie patogenu wywołującego dolegliwości oraz włączenie leczenia celowanego.

Ustępowanie zmian świadczy o zakażeniu grzybiczym. Nie można mieć jednak pewności, czy grzybica jest chorobą podstawową czy wystąpiła wtórnie, jako nadkażenie istniejącej zmiany.

Wspomniane bielenie może być efektem gojenia, ale tak jak napisałam wcześniej może być objawem nakładającego się zakażenia.

W obecnej sytuacji zachęcałabym do wizyty u dermatologa, który obejrzy prącie i wykona posiew wraz z antybiogramem.

Pozdrawiam