Po przerwie w braniu tabletek i zmianie na inne nie dostaję miesiączki

Witam, mam 20 lat. Przez około rok brałam tabletki Y****. Zrobiłam sobie miesięczną przerwę i po konsultacji z ginekologiem zmieniłam tabelki na N****. Niestety po wybraniu całego opakowania nie dostałam miesiączki, o 3-4 dniach tak jak powinnam. Czym może to być spowodowane? Uprawiałam w trakcie tego miesiąca seks z dodatkowym zabezpieczeniem (prezerwatywami). Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Nie wiem co mam robić?

Redakcja abcZdrowie

Witam

Krwawienie z odstawienia może nie wystąpić w ogóle i jest to normalne. Może też wystąpić później, może być tylko plamienie, może też Pani krwawić na początku nieregularnie. Nie ma to wpływu na skuteczność antykoncepcji.
Była Pani przyzwyczajona do jednego preparatu, teraz bierze Pani inny. Sama Pani zobaczy jak działają na Panią nowe tabletki, będzie mogła Pani ocenić (najlepiej po 3-4 opakowaniach) czy są dobrze tolerowane przez organizm i czy sposób w jaki oddziałują na cerę, wagę, krwawienia, piersi i inne,  jest dla Pani do zaakceptowania.

Pozdrawiam.