Początek zaćmy u osoby z cukrzycą

Tesciowa twierdzi z E widzi bardzo zle ,okulista zrobil otc i usg oka i mimo cukrzycy ktora ma ustabilizowana powiedzial ze oko jest zdrowe a siatkowka sie regeneruje,stwierdzil tez poczatek zacmy zostala zapisana na operacje , Ale choruje tez na nerwice i lekarz stwierdzil ze jest to jedna z przyczyn zlego widzenia dlatego tez moje pytanie jak nerwica moze wplywac na wzrok czy to mozliwe by chora widziala coraz gorzej skoro badania temu przecza.
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Czy zaćma jest chorobą starszych ludzi?

Pogorszenie widzenia może wiązać się z napięciem mięśni wokół oczu. W przypadku nerwicy napięcie zazwyczaj jest zwiększone - stąd możliwy wpływ na wzrok.
Ponadto skargi na pogorszenie stanu zdrowia mogą sygnalizować potrzebę uwagi i doznawania opieki przez Pani teściową.
W przypadku nerwicy warto rozważyć konsultację psychologiczną i ewentualne podjęcie terapii - pomogłoby to w obniżeniu napięcia psychicznego i mięśniowego, a także pozwoliłoby zająć się potrzebą uwagi i relacjami z bliskimi.

0

Witam serdecznie, proszę przeczytać mój artykuł
http://psychotherapie-live.de/data/documents/STRES-zabija-akt..pdf
Wynika z tego artykułu, a także z mojej praktyki, że to możliwe, przy czym tak naprawę to nie nerwca tylko stres, a nerwice są pochodnymi stresu. Poza tym skoro ma początki zaćmy to przecież gorzej widzi więc badania niczemu nie przeczą.

Pozdrawiam

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
0

Jednym z powszechnych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa. Neuropatia może przebiegać skrycie lub ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Częstość występowania neuropatii cukrzycowej dotyczy do 90% wszystkich chorych na cukrzycę, a około 10% ma kliniczne objawy neuropatii jeszcze przed postawieniem rozpoznania cukrzycy.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy