Początki schizofrenii rezydualnej u partnera

Dobry wieczór, jestem psychologiem ale zajmuję sie zaburzeniami odżywiania, u swojego partnera rozpoznałam początki schizofrenii resuydalnej.. nie mogę namówić go na wizytę u psychiatry, jak u pomóc, jaka terapia i leki sa najskuteczniejsze w ty typie schizofrenii? z góry bardzo dziękuję za odp. Pozdrawiam Joanna

Dzień Dobry,
z moich doświadczeń pacjenci często bronią się przed diagnozą nie idąc po profesjonalną pomoc. Proponuję rozmawiać i nalegać na wizytę. Jednak warto podać pobudki : to, że martwi się Pani,że chce pomóc i będzie mu towarzyszyć w trudnościach. Być może podanie kilku lekarzy do wyboru jest tez jakimś wyborem. Często pomaga też wspólna linia zachowań środowiska np. inne ważne osoby mogły by pomóc Pani : Matka, Ojciec, Rodzeństwo Pani partnera.
Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Może warto skorzystać z wizyty domowej?
Z praktyki- dobranie leków często jest procesem, który zajmuje określony czas, wymaga przekonania i zaangażowania samego zainteresowanego, a także dokładnego określenia zaburzeń i dobrania doń leku ( w obecnych czasach jest na rynku dostępnych wiele leków atypowych, które działają na ściśle określone objawy przy minimalizacji efektów ubocznych). Dlatego zachęcałabym do konsultacji z wybranym specjalistą psychiatrą.